Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Peter Motzfeldt

Tidligere roller:

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

19.09.1836–27.05.1837

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.09.1835–19.09.1836

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.09.1834–15.09.1835

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.08.1832–15.09.1834

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.06.1831–15.08.1832

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.11.1829–15.06.1831

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.11.1828–15.11.1829

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.05.1825–15.11.1828

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.05.1824–15.05.1825

Revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

15.06.1822–15.05.1824

Armeminister og konstituert revisjonsminister

Revisjonsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

23.03.1822–15.06.1822

23.03.1822 ble Revisjonsdepartementet opprettet. Det fikk overført revisjons- og regnskapssakene fra de andre departementene, først og fremst fra Finans-, handels- og tolldepartementet.

Armeminister

Armedepartementet (av 1819) - Det første Wedel-ministeriet

15.10.1819–15.06.1822

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.10.1818–15.10.1819

Armeminister

6. Departement (armesaker) - Det første Wedel-ministeriet

01.06.1816–15.10.1818

Statsråd i Stockholm - permisjon

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

15.06.1815–01.06.1816

Statsråd i Stockholm - på plass i Stockholm før jul 1814

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Det første Wedel-ministeriet

27.11.1814–01.06.1816

Til toppen