Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Per Kleppe

Tidligere roller:

Planleggingsminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Ordningen med en egen statsråd for langsiktige planleggingssaker, i Finans- og tolldepartementet, fortsatte i denne regjeringsperioden.

Planleggingsminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Odvar Nordlis regjering

01.01.1980–04.02.1981

01.01.1980 ble ansvaret for langsiktige planleggingssaker lagt til en egen statsråd i Finansdepartementet. Ordningen fortsatte etter regjeringsskiftet 04.02.1981.

Finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Odvar Nordlis regjering

15.01.1976–08.10.1979

Finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Trygve Brattelis andre regjering

16.10.1973–15.01.1976

Handels- og skipsfartsminister og konstituert industriminister (A)

Industridepartementet (av 1955) - Trygve Brattelis første regjering

24.09.1971–04.11.1971

Ansvar også for samordning av nordiske samarbeidssaker 17.03.1971 - 18.10.1972.

Handels- og skipsfartsminister (A)

Handels- og skipsfartsdepartementet - Trygve Brattelis første regjering

17.03.1971–18.10.1972

Ansvar også for samordning av nordiske samarbeidssaker 17.03.1971 - 18.10.1972

Statssekretær (A)

for statsråd Bjerve, Petter Jakob

Finans- og tolldepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

23.04.1960–01.03.1962

Statssekretær (A)

for statsråd Bratteli, Trygve

Finans- og tolldepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

25.02.1957–23.04.1960

Til toppen