Kommunal- og moderniseringsdepartementet - statssekretærer

Publisert under: Regjeringen Stoltenberg II

Utgiver: regjeringen.no

Statssekretærer 1964 -

Den politiske stillingen som statssekretær i departementene vokste fram fra 1947. Statssekretærene og de politiske rådgiverne er statsministerens og statsrådenes politiske medarbeidere. Statssekretærene utnevnes av Kongen i statsråd, mens de politiske rådgiverne ansettes av Statsministerens kontor.

Kommunal- og arbeidsdepartementet/ Kommunaldepartementet/
Kommunal- og arbeidsdepartementet/Kommunal- og regionaldepartementet/
Kommunal- og moderniseringsdepartementet 

 

1. januar 1964 -

Kommunal- og arbeidsdepartementet ( - 31. desember 1989)
1964-1965: Ingvald Ulveseth
1965          : Brynjulv Sjetne
1965-1969: Slungård
1969-1971: Torstein Slungård
1971-1972: Leif Jørgen Aune
1972-1973: Oluf Arntsen
1973-1976: Annfinn Lund
1976-1978: Annfinn Lund
1978-1979: Berit Haldorsen
1979-1980: Tom Veierød
1980-1981: Birger Schjølberg
1981           : Birger Schjølberg
1981-1985: Kjell Stahl
1985-1986: Kjell Stahl
1986           : Kjell Ursin-Smith
1986-1987: Einfrid Halvorsen
1987-1988: Margot Kvalvik Sæther
1988-1989: Lucie Paus Falck
1989-         : Per N. Hagen (kommunalsaker)


Kommunaldepartementet
(1. januar 1990 - 31. desember 1992)
         -1990: Per N. Hagen
1990-1992: Solveig Torsvik
1992-         : Erik Orskaug
1992-         : Oddny Bang

Kommunal- og arbeidsdepartementet
(1. januar 1993 - 31. desember 1997)
         -1995: Oddny Bang
         -1996: Erik Orskaug
1996-1997: Jan Petter Rasmussen
1997-         : Johanne N. Gaup
1997-         : Per N. Hagen

Kommunal- og regionaldepartementet
(1. januar 1998 - 31. desember 2013) 
         -2000: Johanne N. Gaup
         -1999: Per N. Hagen
1999-2000: Per Olaf Lundteigen
1999-2000: Olav Ulleren
2000-2001: Steinar Pedersen
2000-2001: Audun Tron
2000          : Fatma Bhanji Jynge
2000-2001: Sverre Bugge
2001-2004: Kristin Ørmen Johnsen
2001-2003: Morten Andreas Meyer
2001-2004: Anders Johan Henrik Eira
2003-2005: Frank Jenssen
2004-2005: Cathrin Bretzeg
2004-2005: Ellen Inga Olavsdatter Hætta
2005-2005: Roger Iversen
2005-2005: Just Hjalmar Johansen
2005-2007: Inge Bartnes
2005-2007: Guri Størvold
2005-2007: Dag-Henrik Sandbakken
2007-2009: Dag-Henrik Sandbakken
2007-2009: Janne Sjelmo Nordås
2009          : Lars Erik Bartnes
2009-2012: Hege Solbakken
2009-2012: Guri Størvold
2009-2013: Dag-Henrik Sandbakken
2011-2013: Anne Beathe Kristiansen Tvinnereim
2012-2013: Erlend Fuglum
2013          : Eli Blakstad
2013-         : Paul Chaffey
2013-         : Jardar Jensen
2013-         : Per-Willy T. Amundsen
2013-         : Anders Bals
2013-         : Kristin Holm Jensen

Kommunal- og moderniseringsdepartementet (1. januar 2014 - )
        -        : Paul Chaffey
        -2015: Jardar Jensen
        -2016: Per-Willy T. Amundsen
         -2014: Anders Bals
        -        : Kristin Holm Jensen
2014-        : Anne Karin Olli
2015-        : Grete Ellingsen
2016-        : Bjørnar Laabak