Kulturdepartementet

Statssekretærer 1982 -

Den politiske stillingen som statssekretær i departementene vokste fram fra 1947. Statssekretærene og de politiske rådgiverne er statsministerens og statsrådenes politiske medarbeidere. Statssekretærene utnevnes av Kongen i statsråd, mens de politiske rådgiverne ansettes av Statsministerens kontor.

Kultur- og vitenskapsdepartementet/ Kirke- og kulturdepartementet/
Kulturdepartementet/Kultur- og kirkedepartementet/
Kulturdepartementet

 

1. januar 1982 -

Kultur- og vitenskapsdepartementet (1. januar 1982 - 31. desember 1989)
1982-1986: Jan S. Levy
1986-1988: Tove Veierød
1988-1989: Hanna Marit Jahr
1989-         : Harald Synnes

Kirke- og kulturdepartementet (1. januar 1990 - 31. desember 1990)
         -1990: Harald Synnes
1990          : Laila Dåvøy
1990-         : Anne Margrethe Tellefsen

Kulturdepartementet (1. januar 1991 - 31. desember 2001)
         -1992: Anne Margrethe Tellefsen
1992-1993: Sigrun Helene (Lene) Løken
1993-1994: Ole-Jørgen Johannessen
1994-1996: Irene Valstad
1996           : Stig Erik Fossum
1996-1997: Stig Erik Fossum
1997-1998: Ivar Egeberg
1998-2000: Per Kristian Skulberg
2000-2001: Roger Ingebrigtsen
2001-         : Berit Øksnes Gjerløw
2001-         : Yngve Slettholm

Kultur- og kirkedepartementet (1. januar 2002 - 31. desember 2009)
         -2005: Berit Øksnes Gjerløw
         -2005: Yngve Slettholm
2005-2007: Randi Øverland
2005-2007: Mette Gundersen
2006-2009: Halvard Ingebrigtsen
2007-2009: Wegard Harsvik
2009-         : Lotte Grepp Knutsen (kultursaker)
2009-         : Lubna Jaffery Fjell (kultursaker)

Kulturdepartementet (1. januar 2010 - )
          -2011: Lotte Grepp Knutsen
          -2012: Lubna Jaffery Fjell - fra 23. oktober 2010 Lubna Jaffery
2010           : Roger Solheim
2011           : Roger Solheim
2011           : Kjersti Stenseng
2012           : Mina Gerhardsen
2012           : Kjersti Stenseng
2012-2013: Mina Gerhardsen
2012-2013: Kjersti Stenseng
2013-2014: Knut Olav Åmås
2014-2015: Bjørgulv Vinje Borgundvaag
2015-2016: Bjørgulv Vinje Borgundvaag
2016-        : Bård Folke Fredriksen