Mánáid- ja dásseárvoministtar Solveig Horne (Ovddádusbellodat)

Historjjálaš arkiiva

Almmustahttináigodat Solberga ráđđehus

Almmustahtti: Mánáid-, dásseárvo- ja searvadahttindepartemeanta

Barne-, likestillings- og inkluderingsminister Solveig Horne

Čujuhus: Akersgata 59, 0030 Oslo
E-poasta: postmottak@bld.dep.no
Telefovdna: 22 24 24 01

Riegádan: 1969

Mánáid- ja dásseárvoministtar ovddasvástádussan leat mánáid ja nuoraid bajásšaddan- ja eallineavttut, bearaš ja ovttaseallin, sohkabealledásseárvu, vealaheami vuostálastin, geavaheddjiid beroštumit ja sisafárrejeddjiid ovttaidahttin.

Ođđaseamos sártnit ja sáhkavuorut

Vástádusat Stuoradiggái

Stuorradiggeáigodagat


Várreáirras nr 4, Rogalánda, 2001 - 2005, OB.
Áirras nr 5, Rogalánda, 2005 - 2009, OB.
Áirras nr 4, Rogalánda, 2009 - 2013, OB.
Áirras nr 3, Rogalánda, 2013 - 2017, OB.

Lahttuvuođat stuorradiggekomiteain

2005-2009

Miellahttu, Justiskomitea, 19.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Miellahttu, Ráhkkaneaddji fápmuduskomitea, 20.06.2013 - 30.09.2013
Vuosttaš várrejođiheaddji, Bearaš- ja kulturkomitea, 20.10.2009 - 30.09.2013
Miellahttu, Válgakomitea, 08.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Miellahttu, Válgakomitea, 08.10.2013 - 30.09.2017
Miellahttu, Fápmuduskomitea, 01.10.2013 - 30.09.2017


Miellahttuvuođat áirrasgottiin

2005-2009

Áirras, ON váldočállingoddi, 01.10.2006 -
Persovnnalaš várrelahttu Stuorradikki áirrasgottis Eurohpá sihkarvuođa ja ovttasbarggu organisašuvnna (ESOO) parlamentáralaš čoahkkaneamis, 10.11.2005 - 30.09.2009
Várrelahttu Stuorradikki Davviriikkaid ráđi áirrasgottis, 20.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Várrelahttu, Stuorradikki Davviriikkaid ráđi áirrasgoddi, 22.10.2009 - 30.09.2013

Joavkostivrraid lahttun

2009-2013

Joavkostivrra lahttu, Ovddádusbellodat, 07.10.2009 - 30.09.2013


Oahppu ja bargovásáhusat

Oahppu

Enge mánáid- ja nuoraidskuvla 1976-1985

Gand joatkkaskuvla, dábálašfága ja dállodoallu 1985-1987

Hinna joatkkaskuvla, VKF varas gálvvuid linnjá 1987-1988

 

Fidnooahppi hárjehallan

Bargohárjehallan, Samvirke Økonom 1988-1990

Fágareive

Fágareive gávpenjuovvi 1990

Fidnu

Varasgálvojođiheaddji Samvirke Økonom 1990-1996

Doaimmat

Gielddapolitihka doaimmat

Miellahttu Sola ovdagottis 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007

Fylkkapolitihka doaimmat

Miellahttu fylkkadikkis, Rogalánda 1999-2003

Miellahttu fylkkalávdegottis, Rogalánda 2003-2005

 

Almmolaš doaimmat

Miellahttu, Oahpahusa váldolávdegoddi, Sola 1995-2003

Miellahttu, Dearvvašvuođa ja sosiála váldolávdegoddi, Rogalánda 1999-2003

Jođiheaddji, Váiddalávdegoddi, Rogalánda 1999-2007

Miellahttu, LYSE fitnodatčoahkkin 1999-2004

Miellahttu, Forus ealáhusgárddi stivra, 1999-2004

Miellahttu, Gielddaid guovddášlihttu 2003-2005

Miellahttu, Gielddaid guovddášlihtu riikkastivra 2003-2005

Miellahttu, Stavanger-guovllu Eurohpá-kantuvrra stivra 2003-2005

Miellahttu, Regionálakomitea, Rogaland 2003-2005

Miellahttu, Fylkkaeanandoallostivra, Rogaland 2003-2005

Miellahttu, Eurohpáráđđi 2004-2006

Miellahttu, Innovasjon Norge stivra, Rogalánda 2004-2005

 

Bellodagaid luohttámušdoaimmat

Oahppojođiheaddji, Rogalánda OB 1998-2000, jođiheaddji 2000-2006

Jođiheaddji, Sola OB 1998-2000

Miellahttu, OB riikkastivra 2000-2006

Miellahttu, OB sihkarvuođapolitihkalaš lávdegoddi 2002-2007

Jođiheaddji, OB bearašpolitihkalaš lávdegoddi 2002-2005