Ovddeš Stáhtačálli Erik Lahnstein (Guovddášbellodat)

(áigodagas 03.02.2012-28.09.2012)

Riegádan: 1972

Politihkalaš luohttamušdoaimmat
2012-2012 Stáhtačálli Johtolatdepartemeanttas
2010-2012 Stáhtačálli Olgoriikadepartemeanttas
2007-2010 Stáhtačálli Johtolatdepartemeanttas
2005-2007 Politihkalaš ráđđeaddi Johtolatdepartemeanttas
2003- Osllo guovddášbellodaga nubbinjođiheaddji 
1989- Iešguđetlágán luohttámušdoaimmat Guovddášnuorain ja
Guovddášbellodagas

Bargovásihus
01.09.2005-17.10.2005 Prošeaktajođiheaddji, MARUT (Maritim ovdánahttin)
2002-2005 Guorahallanjođiheaddji, Norges Rederiforbund
1998-2002 Ráđđeaddi, Norges Rederiforbund
2001 Guossebargi, EO-kommišuvnnas, DG Enterprise, Innovation Policy Unit
1995-1996 Journalista Dagens Næringsliv:as (geassebargu)

Oahppu
2004 Sierrafága Eurohparievttis, Osllo Universitehta
1998 Vearroriekti ealáhusdoaimmaheddjiide, Norgga Eanandoalloallaskuvla (Norges Landbrukshøgskole)
1996-1997 Mastergráda – European Studies of Science, Society and Technology, Osllo Universitehta (Unversitetet i Oslo)
1991-1996 Cand.mag., mas lea deaddu geografiijas ja servodatdieđas, Osllo Universitehta (Unviersitetet  i Oslo ) ja Utrechta Universitehta (Universtitetet i Utrecht), Nederlánda/Nederland
Eará luohttámušdoaimmat
2001-2006 Dimensions Agri Technologies AS’a Stivramiellahttu
1996-1997 Miellahttu ráđđehusnammaduvvon suodjalangeatnegasvuođa lávdegottis
1991-1993 Mánáid- ja nuoraidorganisašuvnnaid riikkaráđđi (Landsrådet for norske barne- og ungdomsorganisasjoner ) – Lavdegotti miellahttu 
Luohttámušdoaimmat speaidarlihkádusas

Bajás