Oppretter 1000 nye studieplasser

Spill video »

I revidert nasjonalbudsjett for 2012 foreslår regjeringen å bevilge 50,7 millioner kroner til oppretting av 1 000 nye studieplasser fra høsten 2012. - Regjeringen fortsetter satsingen på nye studieplasser, sier kunnskapsminister Kristin Halvorsen.

Flere vil bli lærere og ingeniører

Spill video »

Årets tall fra Samordna opptak viser at det er hele 25 prosent flere søkere til ingeniørutdanningene enn i fjor. Fra i fjor til i år øker søkningen til de nye lærerutdanningene med ca 7,5 prosent. Totalt har 115 764 personer søkt høyere utdanning.

Tilstandsrapport for høyere utdanning 2012

Spill video »

Den årlige tilstandsrapporten for høyere utdanning som offentliggjøres i dag viser at flere vil studere og stadig flere avlegger en doktorgrad. Andelen som faller fra underveis i studiene har imidlertid vært ganske stabil de siste ti årene.

Kunnskapsminister Kristin Halvorsen

Kristin
Halvorsen

Kunnskaps-
minister

Kunnskapsdepartementet (KD) har ansvaret for barnehager, grunnskole, videregående opplæring, høyere utdanning og forskning.
Telefonnummer

Sentralbord: 22 24 90 90

Pressetelefon: 22 24 77 07

Besøks- og postadresse

Kirkegata 18, 0153 Oslo

8119 Dep, 0032 Oslo

Gjennomføring i videregående

Logo Ny GIV

For regjeringen er det en hovedsak å få flere ungdommer til å fullføre videregående opplæring.

cms04