Johtalusministtar Knut Arild Hareide (Risttalaš Álbmotbellodat)

E-poasta: [email protected]

Doaibmagođii: 24.01.2020

Johtalusministara Knut Arild Hareide ovddasvástádussuorggit leat olbmuid ja gálvvuid fievrredeapmi ja poastabálvalusat.

Kaleanddar

Eai leat boahttevaš dáhpáhusat jur dál.

Geahča olles kaleandara

Ođđaseamos sártnit ja sáhkavuorut

Vástádusat Stuoradiggái

Stuoradiggeáigodagat

Hordalándda sadjásašáirras nr 5, 1997-2001, RáB.
Hordalándda sadjásašáirras nr 6, 2001-2005, RáB.
Hordalándda sadjásašáirras nr 1, 2005-2009, RáB.
Akershusa áirras nr 16, 2009 - 2013, RáB.
Hordalándda áirras nr 7, 2013 - 2017, RáB.
Hordalándda áirras nr 12, 2017 - 2021, RáB.

Miellahttuvuohta stuoradiggelávdegottiin

Jođiheaddji, Fievrredan- ja johtolatlávdegoddi, 20.10.2009 - 30.09.2013
Miellahttu, Válgalávdegoddi, 08.10.2013 - 30.09.2017
Miellahttu, Olgoriika- ja suodjaluslávdegoddi, 17.10.2013 - 30.09.2017
Miellahttu, Viiddiduvvon Olgoriika- ja suodjaluslávdegoddi, 17.10.2013 - 30.09.2017
Miellahttu, Válgalávdegoddi, 07.10.2017 - 07.02.2019
Miellahttu, Viiddiduvvon Olgoriika- ja suodjaluslávdegoddi, 12.10.2017 - 24.01.2020
Miellahttu, Olgoriika- ja suodjaluslávdegoddi, 12.10.2017 - 24.01.2020

Miellahttuvuohta spesiálalávdegottiin, siskkáldas stivrrain ja lávdegottiin j.e.

Jođiheaddji, Earenoamáš lávdegoddi justiisaministara ja suodjalusministara čielggadeami gieđahallamii Stuoradikki čoahkkimis skábmamánu 10. b. 2011:s fallehemiid birra suoidnemánu 22.b., 17.11.2011 - 08.03.2012

Miellahttuvuohta ráđđehusas

Politihkalaš ráđđeaddi, Girko, oahpahus- ja dutkandepartemeanta, 13.08.1998 - 17.03.2000
Stáhtačálli, Ruhtadandepartemeanta, 19.10.2001 - 04.08.2003
Stáhtaráđđi, Birasdepartemeanta, 18.06.2004 - 17.10.2005
Stáhtaráđđi, Johtalusdepartemeanta, 24.01.2020 -

Oahppu

Rubbestadnes skuvla 1980-1989
Bømlo joatkkaskuvla 1989-1992
Norgga gávpeallaskuvla, siviilaekonomaoahppu 1992-1997
Sosiologiija vuođđofága, UiB 1995

Bargu

Trainee Schibsted ASA:s 1997-1998
Gávppeovddideaddji Schibsted ASA:s 2000-2001
Prošeaktajođiheaddji Schibsted ASA:s 2005-2006
Organisašuvdnadirektevra Schibsted ASA:s 2006-2009

Luohttámušdoaimmat

Miellahttu Bømlo suohkanstivra 1991-1995
Miellahttu Kulturstivra, Bømlo 1991-1995
Miellahttu RáBN Guovddášstivra 1999-2001
Miellahttu RáBN Guovddášstivra 2001-2003
2. nubbijođiheaddji Risttalaš Álbmotbellodat 2003-2007
Jođiheaddji Risttalaš Álbmotbellodat 2011-2019

Bajás