Stáhtačállit lonuhuvvon

Ráđđehusa rievdadusaid oktavuođas odne, de stáhtaráđis leat dahkkon rievdadusat stáhtačállilisttus.

Stáhtačálli Marit Berger Røsland lea nammaduvvon stáhtaráđđin ja su ovddasvástádus lea EEO-áššiid ovttastahttin ja EO oktavuohta, Olgoriikkadepartemeanttas.

Stáhtačálli Laila Bokhari lea gudniin beassan heaitit.

Stáhtačálli Tone Skogen lea gudniin beassan heaitit Olgoriikaministara Børge Brende čállin, ja lea nammaduvvon olgoriikaministara Ine Eriksen Søreide stáhtačállin.

Stáhtačálli Audun Halvorsen lea gudniin beassan heaitit olgoriikadepartemeantta stáhtaráđi Frank Bakke-Jensen čállin, ja lea nammaduvvon olgoriikaministara Ine Eriksen Søreide stáhtačállin.

Politihkalaš ráđđeaddi Jens Frølich Holte lea nammaduvvon Olgoriikadepartemeantta stáhtaráđi Marit Berger Røsland stáhtačállin.

Stáhtačállin Øystein Bø lea gudniin beassan heaitit stáhtaráđi Ine Eriksen Søreide stáhtačállin, ja lea nammaduvvon Suodjalusdepartemeantta stáhtaráđi Frank Bakke-Jensen stáhtačállin.

Iešheanalis ealáhusdoalli Anders Bjørnsen Werp lea nammaduvvon Johtalusdepartemeantta stáhtaráđi Ketil Solvik-Olsen stáhtačállin.

Rievdadusat leat fámus odne, golggotmánu 20.b. 2017:s, dii. 14.00.

 

Ráđđehusa leat vuođđudan Olgešbellodat (O) ja Ovddádusbellodat (OvB). Stáhtačállit leat:


Stáhtaministara Erna Solberg ovddas
(O)
Lars Øy (O)
Sigbjørn Aanes (O)
Ingvild Næss Stub (O)
Marianne Eikvåg Groth (O)
Sunniva Ihle Steinstad (O)
Svein Arne Flåtten (O)

Ruhtadanministara Siv Jensen ovddas (OvB)
Jørgen Næsje (OvB)
Tore Vamraak (O)
Cecilie Brein-Karlsen (OvB)
Petter Kvinge Tvedt (OvB)
Brage Baklien (OvB)

Gielda- ja ođasmahttinministara Jan Tore Sanner ovddas (O)
Paul Chaffey (O)
Kristin Holm Jensen (O)
Anne Karin Olli (O)
Grete Ellingsen (O) - gudniin beassan heaitit golggotmánu 27.b. 2017
Bjørnar Laabak (OvB)

Johtalusministara Ketil Solvik-Olsen ovddas (OvB)
Tom Cato Karlsen (OvB)
Reynir Johannesson (OvB)
Anders Bjørnsen Werp (O)

Ealáhusministara Monica Mæland ovddas (O)
Lars Jacob Hiim (O)
Dilek Ayhan (O)

Dálkkádat- ja birasministara Vidar Helgesen ovddas (O)
Lars Andreas Lunde (O)

Mánáid- ja dásseárvoministara Solveig Horne ovddas (OvB)
Kai-Morten Terning (OvB)

Dearvvašvuođa- ja fuolahusministara Bent Høie ovddas (H)
Anne Grethe Erlandsen (O)
Frode Gaasland Hestnes (OvB)
Maria Jahrmann Bjerke (O)

Olgoriikaministara Ine Eriksen Søreide ovddas (O)
Tone Skogen (O)
Audun Halvorsen (O)

Sisafárren- ja searvadahttinministara Sylvi Listhaug ovddas (OvB)
Vidar Brein-Karlsen (OvB) – virgelohpi 09.10.2017-07.09.2018
Fabian Stang (O)
Torkil Åmland (OvB) – sadjásaš 01.10.2017-07.09.2018

Guolástusministara Per Sandberg ovddas (OvB)
Ronny Berg (OvB)
Roy Angelvik (OvB)

Bargo- ja sosiálaministara Anniken Hauglie ovddas (O)
Christl Kvam (O)
Morten Bakke (O)

Kulturministara Linda Hofstad Helleland ovddas (O)
Bård Folke Fredriksen (O)

Eanandoallo- ja biebmoministara Jon Georg Dale ovddas (OvB)
Hanne Maren Blåfjelldal (OvB)

Suodjalusministara Frank Bakke-Jensen ovddas (O)
Øystein Bø (O)

Oljo- og energiijaministara Terje Søviknes ovddas (OvB)
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (OvB)
Elnar Remi Holmen (OvB)

Justiisa- ja gearggusvuođaministara Per-Willy Trudvang Amundsen ovddas (OvB)
Thor Kleppen Sættem (O)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (OvB) – virgelohpi 01.10.2017-07.09.2018
Anette Carnarius Elseth (OvB)
Vidar Brein-Karlsen (OvB) – sadjásaš 09.10.2017-07.09.2018

Máhttoministara Henrik Asheim ovddas (O)
Bjørn Haugstad (O)
Magnus Thue (O) – virgelohpi 23.10.2017-31.12.2017

EEO- ja EO-ministara Marit Berger Røsland ovddas (O)
Jens Frølich Holte (O)