Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Arne Synnes

Past appointments:

State Secretary (KrF)

to the Council of State Restad, Gudmund

Ministry of Finance and Customs - Kjell Magne Bondevik's First Government

17.10.1997–15.10.1999

State Secretary (KrF)

to the Council of State Haugstvedt, Asbjørn

Ministry of Trade and Shipping - Kåre Willoch's Government

10.06.1983–09.05.1986