Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Åshild Marianne Bendiktsen

Past appointments:

State Secretary (A)

to the Council of State Opseth, Kjell

Ministry of Transport and Communications - Gro Harlem Brundtland's Third Government

08.11.1990–31.12.1991

State Secretary (A)

to the Council of State Borgen, Kjell

Ministry of Transport and Communications - Gro Harlem Brundtland's Second Government

09.05.1986–22.02.1988