Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Eirin Sund

Past appointments:

State Secretary (A)

to the Council of State Gustavsen, Terje Moe

Ministry of Transport and Communications - Jens Stoltenberg's First Government

17.03.2000–19.10.2001

Political Adviser (A)

to the Council of State Berntsen, Thorbjørn

Ministry of the Environment - Thorbjørn Jagland's Government

13.11.1996–17.10.1997

Go to the top