Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Erik Ribu

Past appointments:

State Secretary (A)

to the Council of State Kleppe, Per

Ministry of Trade and Shipping - Trygve Bratteli's First Government

26.03.1971–31.08.1972

State Secretary (A)

to the Council of State Himle, Erik

Ministry of Transport and Communications - Einar Gerhardsen's Fourth Government

01.02.1964–12.10.1965

Go to the top