Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Hans Olav Syversen

Current appointments:

State Secretary

to the Prime Minister Solberg, Erna

Office of the Prime MinisterErna Solberg's Government

22.01.2019–

Past appointments:

State Secretary (KrF)

to the Council of State Dåvøy, Laila

Ministry of Children and Family Affairs - Kjell Magne Bondevik' Second Government

09.10.2003–30.09.2005

Political Adviser (KrF)

to the Council of State Aure, Aud-Inger

Ministry of Justice and the Police - Kjell Magne Bondevik's First Government

24.10.1997–15.03.1999

Go to the top