Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Jorunn Hallaråker Heggelund

Current appointments:

State Secretary

to the Council of State Røse, Ida Lindtveit

Ministry of Children and Families (of 2019)Erna Solberg's Government

01.06.2020–

Past appointments:

State Secretary (KrF)

to the Council of State Ropstad, Kjell Ingolf

Ministry of Children and Families (of 2019) - Erna Solberg's Government

03.05.2019–31.05.2020

State Secretary (KrF)

to the Council of State Ropstad, Kjell Ingolf

Ministry of Children and Equality (of 2016) - Erna Solberg's Government

22.01.2019–03.05.2019

Go to the top