Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Jostein Hernæs

Past appointments:

Political Adviser (A)

to the Council of State Opseth, Kjell

Ministry of Local Government and Labour (of 1993) - Thorbjørn Jagland's Government

28.10.1996–17.10.1997

Political Adviser (A)

to the Council of State Opseth, Kjell

Ministry of Transport and Communications - Gro Harlem Brundtland's Third Government

11.12.1995–25.10.1996

Go to the top