Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Jan Petter Rasmussen

Past appointments:

State Secretary (A)

to the Council of State Opseth, Kjell

Ministry of Local Government and Labour (of 1993) - Thorbjørn Jagland's Government

01.11.1996–01.10.1997

State Secretary (A)

to the Council of State Olsen, Jan Henry Tungeland

Ministry of Fisheries - Gro Harlem Brundtland's Third Government

15.03.1996–25.10.1996

Go to the top