Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Knut Vollebæk

Past appointments:

Minister of Foreign Affairs (KrF)

Ministry of Foreign Affairs - Kjell Magne Bondevik's First Government

17.10.1997–17.03.2000

State Secretary (KrF)

to the Council of State Bondevik, Kjell Magne

Ministry of Foreign Affairs - Jan P. Syse's Government

16.10.1989–03.11.1990

Go to the top