Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Nina Tangnes Grønvold

Past appointments:

State Secretary (A)

to the Council of State Støre, Jonas Gahr

Ministry of Health and Care Services - Jens Stoltenberg's Second Government

28.09.2012–16.10.2013

State Secretary (A)

to the Council of State Giske, Trond

Ministry of Education, Research and Church Affairs - Jens Stoltenberg's First Government

01.06.2001–19.10.2001

Go to the top