Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Oluf Ulseth

Current appointments:

State Secretary

to the Prime Minister Solberg, Erna

Office of the Prime MinisterErna Solberg's Government

22.01.2019–

Past appointments:

State Secretary (H)

to the Council of State Widvey, Thorhild

Ministry of Petroleum and Energy (of 1997) - Kjell Magne Bondevik' Second Government

18.06.2004–17.10.2005

State Secretary (H)

to the Council of State Gabrielsen, Ansgar

Ministry of Trade and Energy - Kjell Magne Bondevik' Second Government

26.10.2001–18.06.2004

Go to the top