Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Ragnar Karl Viktor Christiansen

Past appointments:

Minister of Transport and Communications (A)

Ministry of Transport and Communications - Odvar Nordli's Government

15.01.1976–11.01.1978

Minister of Finance (A)

Ministry of Finance and Customs - Trygve Bratteli's First Government

17.03.1971–18.10.1972

Go to the top