Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Ronny Røste

Past appointments:

Political Adviser (Frp)

to the Council of State Horne, Solveig

Ministry of Children and Equality (of 2016) - Erna Solberg's Government

01.04.2016–20.01.2017

Political Adviser (Frp)

to the Council of State Horne, Solveig

Ministry of Children, Equality and Social Inclusion - Erna Solberg's Government

16.10.2013–30.03.2016

Go to the top