Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Torbjørn Giæver Eriksen

Past appointments:

State Secretary for Press Affairs (A)

to the Prime Minister Stoltenberg, Jens

Office of the Prime Minister - Jens Stoltenberg's Second Government

17.10.2005–11.06.2011

Political Adviser (A)

to the Council of State Schjøtt-Pedersen, Karl Eirik

Ministry of Finance - Jens Stoltenberg's First Government

03.04.2000–19.10.2001

Go to the top