Enable Javascript in your browser for an improved experience of regjeringen.no

Torild Skogsholm

Past appointments:

Minister of Transport and Communications (V)

Ministry of Transport and Communications - Kjell Magne Bondevik' Second Government

19.10.2001–17.10.2005

State Secretary (V)

to the Council of State Dørum, Odd Einar

Ministry of Transport and Communications - Kjell Magne Bondevik's First Government

17.10.1997–15.03.1999

Go to the top