Koronasituasjonen: Pressekonferanse om kompensasjonsordning til bedrifter

Informasjon om koronasituasjonen endrer seg raskt og kan derfor være utdatert. 

Sjekk temasiden Koronasituasjonen for siste nytt fra regjeringen, eller Helsenorge.no for oversikt over råd og regler om koronaviruset.

Invitasjon til pressekonferanse om kompensasjonsordning til bedrifter fredag 27. mars.

Nett-tv Pressekonferanse om kompensasjonsordning

Se sendingen her

Se sendingen her

Til stede:

  • Finansminister Jan Tore Sanner (H)
  • Næringsminister Iselin Nybø (V)
  • Landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (KrF)
  • Administrerende direktør i NHO, Ole Erik Almlid
  • Administrerende direktør i Virke, Ivar Horneland Kristensen
  • Administrerende direktør i Finans Norge, Idar Kreutzer
  • Leder i LO, Hans-Christian Gabrielsen

Sted: Auditoriet i R5, Akersgata 59.

Tidspunkt: Fredag 27. mars kl. 08:00

Flere omfattende tiltak er innført for å hindre spredning av koronaviruset i befolkningen. Departementene og SMK har innført egne tiltak for å hindre spredning blant besøkende og ansatte. Vi har derfor et svært begrenset antall plasser til mediene, og ber derfor om påmelding til presse@fin.dep.no

Ved stor pågang kan det bli aktuelt med poolordning for foto og video, og presse kan bli henvist til å følge pressekonferansen digitalt. Se Folkehelseinstituttets nettsider for mer informasjon om smittevern.

Presse som ikke har anledning til å møte, som ikke får plass, eller som ikke ønsker å komme på grunn av smittefare, kan sende inn spørsmål til kommunikasjonsrådgiver Bjørnar Angell på e-post bja@fin.dep.no med teksten PK KOMP i emnefeltet og informasjon om hvem spørsmålet stilles til. Avsenderadressen må være registrert hos et mediehus eller oppgi frilansoppdrag. Vi kan ikke garantere at alle spørsmålene blir stilt i pressekonferansen. For akkreditert presse er oppmøte senest klokken 07:45. Ta med gyldig pressekort eller ID med bilde.

Pressekonferansen filmes av Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon (DSS) og kan følges direkte på www.regjeringen.no. Der kan også videofilen lastes ned i etterkant. DSS distribuerer som vanlig publiseringspunkt til medier som vil sende pressekonferansen direkte. Kontaktperson for dette nås på telefon 22 24 88 45 eller dss-videoproduksjon@dss.dep.no.

Pressekontakt for finansministeren er kommunikasjonssjef Therese Riiser Wålen, telefon 94 05 08 86, e-post therese-riiser.walen@fin.dep.no.

Pressekontakt for næringsministeren er kommunikasjonssjef Christine Spersrud Haug, telefon 97 52 67 59, e-post christine-spersrud.haug@nfd.dep.no.

Pressekontakt for landbruks- og matminister er politisk rådgiver Erlend Kjærnsrød, telefon 40 24 72 85, e-post erlend.kjarnsrod@lmd.dep.no

Pressekontakt for NHO er kommunikasjonsdirektør Peter Markovski, telefon 92 04 10 55, e-post peter.markovski@nho.no

Pressekontakt for Virke er direktør kommunikasjon og marked Inger Elisabeth Sagedal, telefon 48 02 80 65, e-post inger.elisabeth.sagedal@virke.no

Pressekontakt for Finans Norge er kommunikasjonsdirektør Jan Erik Fåne, telefon 92 21 36 40, e-post jan.erik.fane@finansnorge.no

Pressekontakt for LO er avdelingsnestleder Trond Gram, telefon 99 61 81 69, e-post trond.gram@lo.no