Endring blant statssekretærane

Kongen har i statsråd i dag utnemnt Knut Morten Johansen til statssekretær for samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen i Samferdselsdepartementet.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Statssekretærane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Lars Øy (H)
Sigbjørn Aanes (H) - avskil i nåde frå 11. desember 2017
Ingvild Næss Stub (H)
Marianne Eikvåg Groth (H)
Sunniva Ihle Steinstad (H)
Svein Arne Flåtten (H)
Frode G. Hestnes (FrP)
Rune Alstadsæter (H) – frå 11. desember 2017

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Jørgen Næsje (FrP)
Tore Vamraak (H)
Cecilie Brein-Karlsen (FrP)
Petter Kvinge Tvedt (FrP)
Brage Baklien (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Paul Chaffey (H)
Kristin Holm Jensen (H)
Anne Karin Olli (H)
Bjørnar Laabak (FrP)

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Anders Bjørnsen Werp (H)
Tommy Skjervold (FrP)
Knut Morten Johansen (FrP)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Lars Jacob Hiim (H)
Dilek Ayhan (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Lars Andreas Lunde (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Kai-Morten Terning (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Anne Grethe Erlandsen (H)
Maria Jahrmann Bjerke (H)
Line Miriam Sandberg (FrP)

For utanriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Audun Halvorsen (H)
Marianne Hagen (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP) – permisjon 09.10.2017-07.09.2018
Fabian Stang (H)
Torkil Åmland (FrP) – konstituert 01.10.2017-07.09.2018

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Bjørn Haugstad (H)
Magnus Thue (H) – permisjon 23.10.2017-14.1.2018

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Roy Angelvik (FrP)
Veronica Pedersen Åsheim (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Christl Kvam (H)
Morten Bakke (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Bård Folke Fredriksen (H)

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Hanne Maren Blåfjelldal (FrP)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Tone Skogen (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)
Elnar Remi Holmen (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Thor Kleppen Sættem (H)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP) – permisjon 01.10.2017-07.09.2018
Anette Carnarius Elseth (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP) – konstituert 09.10.2017-07.09.2018

For EØS- og EU-minister Marit Berger Røsland (H)
Jens Frølich Holte (H)