Endringar blant statssekretærane

Kongen har i statsråd i dag utnemnd Fabian Stang som statssekretær for statsråd Sylvi Listhaug i Justis- og beredskapsdepartementet. Stang tiltrer frå det tidspunkt Statsministerens kontor bestemmer.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Statssekretærane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Julie Margrethe Brodtkorb (H)
Lars Øy (H)
Sigbjørn Aanes (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 75 prosent frå 15.01.2016
Torkild Hebbert Haukaas (H)
Ingvild Næss Stub (H)
Marianne Eikvåg Groth (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Paal Bjørnestad (FrP)
Jørgen Næsje (FrP)
Tore Vamraak (H)
André Kolve (FrP)
Petter Kvinge Tvedt (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Paul Chaffey (H)
Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Kristin Holm Jensen (H)
Anne Karin Olli (H)
Grete Ellingsen (H)

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Tom Cato Karlsen (FrP)
Reynir Johannesson (FrP) – permisjon 15.08.2016-23.10.2016
Tom-Christer Nilsen (H)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP) – konstituert 15.08.2016-23.10.2016

For utanriksminister Børge Brende (H)
Tone Skogen (H)
Laila Bokhari (H)
Marit Berger Røsland (H)

For EØS- og EU-minister Elisabeth Vik Aspaker (H)
Elsbeth Tronstad (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Lars Jacob Hiim (H)
Dilek Ayhan (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Lars Andreas Lunde (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Kai-Morten Terning (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Anne Grethe Erlandsen (H)
Lisbeth Normann (H)
Cecilie Brein-Karlsen (FrP) – permisjon 23.05.2016-30.01.2017
Fredrik Wang Gierløff (H) – konstituert 14.05.2016-30.01.2017

For justis- og beredskapsminister Anders Anundsen (FrP)
Gjermund Hagesæter (FrP)
Ove Vanebo (FrP)

For olje- og energiminister Tord Lien (FrP)
Kjell-Børge Freiberg (FrP)
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)

For forsvarsminister Ine Eriksen Søreide (H)
Øystein Bø (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP)
Hanne Caroline Simonsen Iversen (FrP)
Fabian Stang (H)

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Bjørn Haugstad (H)
Magnus Thue (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Ronny Berg (FrP)
Roy Angelvik (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Thor Kleppen Sættem (H)
Christl Kvam (H)

For kulturminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (H)
Bård Folke Fredriksen (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 25 prosent frå 15.01.2016

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Hanne Maren Blåfjelldal (FrP) – permisjon 27.06.2016-30.04.2017
Terje Halleland (FrP) - konstituert 18.04.2016-30.04.2017