Endringar blant statssekretærane

Kongen har i statsråd i dag gjeve statssekretær Frode G. Hestnes avskil i nåde som statssekretær for statsråd Bent Høie i Helse- og omsorgsdepartementet, og han er utnemnd til statssekretær for statsminister Erna Solberg på Statsministerens kontor.

Statssekretær Ronny Berg har fått avskil i nåde som statssekretær for statsråd Per Sandberg i Nærings- og fiskeridepartementet.

Politisk rådgivar Veronica Pedersen Åsheim er utnemnd til statssekretær for statsråd Per Sandberg i Nærings- og fiskeridepartementet.

Statssekretær Reynir Jóhannesson har frå 3. november 2017 fått avskil i nåde som statssekretær for statsråd Ketil Solvik-Olsen i Samferdselsdepartementet.

Managing associate Tommy Skjervold er frå 6. november 2017 utnemnd til statssekretær for statsråd Ketil Solvik-Olsen i Samferdselsdepartementet.

Reiselivssjef Line Miriam Sandberg er frå 10. november 2017 utnemnd til statssekretær for statsråd Bent Høie i Helse- og omsorgsdepartementet.

 

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Statssekretærane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Lars Øy (H)
Sigbjørn Aanes (H)
Ingvild Næss Stub (H)
Marianne Eikvåg Groth (H)
Sunniva Ihle Steinstad (H)
Svein Arne Flåtten (H)
Frode G. Hestnes (FrP)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Jørgen Næsje (FrP)
Tore Vamraak (H)
Cecilie Brein-Karlsen (FrP)
Petter Kvinge Tvedt (FrP)
Brage Baklien (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Paul Chaffey (H)
Kristin Holm Jensen (H)
Anne Karin Olli (H)
Bjørnar Laabak (FrP) 

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Tom Cato Karlsen (FrP)
Reynir Jóhannesson (FrP) – avskil i nåde frå 3. november 2017
Anders Bjørnsen Werp (H)
Tommy Skjervold (FrP) – utnemnd frå 6. november 2017

For næringsminister Monica Mæland (H)
Lars Jacob Hiim (H)
Dilek Ayhan (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Lars Andreas Lunde (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Kai-Morten Terning (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Anne Grethe Erlandsen (H)
Maria Jahrmann Bjerke (H)
Line Miriam Sandberg (FrP) – utnemnd frå 10. november 2017

For utanriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Tone Skogen (H)
Audun Halvorsen (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP) – permisjon 09.10.2017-07.09.2018
Fabian Stang (H)
Torkil Åmland (FrP) – Konstituert 01.10.2017-07.09.2018

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Roy Angelvik (FrP)
Veronica Pedersen Åsheim (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Christl Kvam (H)
Morten Bakke (H)

For kulturminister Linda Hofstad Helleland (H)
Bård Folke Fredriksen (H)

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Hanne Maren Blåfjelldal (FrP)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Øystein Bø (H)

For olje- og energiminister Terje Søviknes (FrP)
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)
Elnar Remi Holmen (FrP)

For justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Thor Kleppen Sættem (H)
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (FrP) – permisjon 01.10.2017-07.09.2018
Anette Carnarius Elseth (FrP)
Vidar Brein-Karlsen (FrP) – konstituert 09.10.2017-07.09.2018

For kunnskapsminister Henrik Asheim (H)
Bjørn Haugstad (H)
Magnus Thue (H) – permisjon 23.10.2017-31.12.2017

For EØS- og EU-minister Marit Berger Røsland (H)
Jens Frølich Holte (H)