Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Endringer blant de politiske rådgiverne

Statsministerens kontor har engasjert Fredrik Tronhuus som politisk rådgiver for statsråd Anniken Hauglie fra 30. desember 2018. Tronhuus er i dag vikar i samme stilling.

Politisk rådgiver Julie Midtgarden Remen slutter i sin stilling 30. desember 2018.

 

Regjeringen er utgått fra Høyre (H), Fremskrittspartiet (FrP) og Venstre (V). De politiske rådgiverne er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Odd Hoen-Sevje (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Julia Sanna Maria Brännström Nordtug (FrP) – permisjon 19.03.2018-06.01.2019
Petter Erik Kaland Melsom (FrP) – vikar 26.02.2018-06.01.2019

For kulturminister Trine Skei Grande (V)
Mona Melanie Lindseth (V)

For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (H)
Maria Kristine Göthner (H)

For samferdselsminister Jon Georg Dale (FrP)
Karine Skaret (FrP)

For kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland (H)
Camilla Strandskog (H)

For helseminister Bent Høie (H)
Saliba Andreas Korkunc (H)

For utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Bård Ludvig Thorheim (H)

For næringsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Hannah Sumeja Atic (H)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Julie Midtgarden Remen (H) – permisjon 02.04.2018-28.12.2018 – slutter 30.12.2018
Fredrik Tronhuus (H) – vikar 01.03.2018-28.12.2018 – fast stilling fra 30.12.2018

For barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (H)
Maren Aasan (H)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Marte Ziolkowski (H)

For eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen (FrP)
Maria Alseth (FrP)

For klima- og miljøminister Ola Elvestuen  (V)
Marit Kristine Vea (V) – permisjon – 28.08.2018-01.04.2019
Astrid Knutsen Hårstad – vikar 28.08.2018-01.04.2019

For utviklingsminister Nikolai Eivindssøn Astrup (H)
Jenny Clemet von Tetzschner (H)

For forskning- og høyere utdanningsminister Iselin Nybø (V)
Kjartan Almenning (V)

For justis- og beredskapsminister Tor Mikkel Wara (FrP)
Christoffer Pederssen (FrP)

For fiskeriminister Harald Tom Nesvik (FrP)
Britt Dalsbotten (FrP)

For olje- og energiminister Kjell-Børge Freiberg (FrP)
Bjørn Siem Knudsen (FrP)

For landbruks- og matminister Bård André Hoksrud (FrP)
Rikard Gaarder Knutsen (FrP)

Til toppen