Endringar blant statssekretærane

Kongen har i statsråd i dag gjeve statssekretær Astrid Nøklebye Heiberg avskil i nåde frå embetet som statssekretær for statsråd Bent Høie i Helse- og omsorgsdepartementet.

Gruppeleiar Terje Halleland er konstituert som statssekretær for statsråd Jon Georg Dale i Landbruks- og matdepartementet fram til 30. april 2017.

Regjeringa er utgått frå Høgre (H) og Framstegspartiet (FrP). Statssekretærane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Julie Margrethe Brodtkorb (H)
Lars Øy (H)
Sigbjørn Aanes (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 75 prosent frå 15.01.2016
Laila Bokhari (H) - permisjon 13.07.2015-17.07.2016
Torkild Solli Haukaas (H)
Ingvild Næss Stub (H)
Tom-Christer Nilsen (H)

For finansminister Siv Jensen (FrP)
Paal Bjørnestad (FrP)
Jørgen Næsje (FrP)
Tore Vamraak (H)
Fredrik Färber (FrP) - permisjon 21.03.2016-29.05.2016
André Kolve (FrP)
Petter Kvinge Tvedt (FrP) - konstituert 21.03.2016-29.05.2016

For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)
Paul Chaffey (H)
Per-Willy Trudvang Amundsen (FrP)
Kristin Holm Jensen (H)
Anne Karin Olli (H)
Grete Ellingsen (H)

For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (FrP)
Tom Cato Karlsen (FrP)
Reynir Johannesson (FrP)
Amund Drønen Ringdal (H)

For utanriksminister Børge Brende (H)
Tone Skogen (H)
Tore Hattrem (H)

For EØS- og EU-minister Elisabeth Aspaker (H)
Elsbeth Tronstad (H)

For næringsminister Monica Mæland (H)
Lars Jacob Hiim (H)
Dilek Ayhan (H)

For klima- og miljøminister Vidar Helgesen (H)
Lars Andreas Lunde (H)

For barne- og likestillingsminister Solveig Horne (FrP)
Kai-Morten Terning (FrP)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Anne Grethe Erlandsen (H)
Lisbeth Normann (H)
Cecilie Brein-Karlsen (FrP)

For justis- og beredskapsminister Anders Anundsen (FrP)
Gjermund Hagesæter (FrP)
Ove Vanebo (FrP)

For olje- og energiminister Tord Lien (FrP)
Kjell-Børge Freiberg (FrP)
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (FrP)

For forsvarsminister Ine Eriksen Søreide (H)
Øystein Bø (H)

For innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (FrP)
Marit Berger Røsland (H)
Hanne Caroline Simonsen Iversen (FrP)

For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Bjørn Haugstad (H)
Birgitte Jordahl (H)

For fiskeriminister Per Sandberg (FrP)
Ronny Berg (FrP)

For arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (H)
Thor Kleppen Sættem (H)
Kristian Dahlberg Hauge (FrP)
Christl Kvam (H)

For kulturminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (H)
Bård Folke Fredriksen (H)
Himanshu Gulati (FrP) - 25 prosent frå 15.01.2016

For landbruks- og matminister Jon Georg Dale (FrP)
Hanne Maren Blåfjelldal (FrP)
Terje Halleland (FrP) - konstituert 18.04.2016-30.04.2017