Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Andreas Zeier Cappelen

Tidligere roller:

Justisminister (A)

Justis- og politidepartementet - Odvar Nordlis regjering

08.10.1979–03.10.1980

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Trygve Brattelis første regjering

17.03.1971–18.10.1972

Finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Einar Gerhardsens fjerde regjering

25.09.1963–12.10.1965

Finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

04.02.1963–28.08.1963

Kommunal- og arbeidsminister (A)

Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1948) - Einar Gerhardsens tredje regjering

01.09.1958–04.02.1963

Til toppen