Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Gudmund Hernes (A)

Tidligere roller:

Helseminister

Sosial- og helsedepartementet - Thorbjørn Jaglands regjering

25.10.1996–17.10.1997

I denne regjeringsperioden lå ansvaret for helsesaker i Sosial- og helsedepartementet under en egen statsråd i departementet.

Helseminister

Sosial- og helsedepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

22.12.1995–25.10.1996

I denne regjeringsperioden lå ansvaret for helsesaker i Sosialdepartementet hos en egen statsråd i departementet. 08.11.1993 ble Sosialdepartementets navn endret til Sosial- og helsedepartementet.

Kirke-, utdannings- og forskningsminister

Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

01.01.1991–22.12.1995

Kirke-, utdannings- og forskningsminister

Utdannings- og forskningsdepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

03.11.1990–01.01.1991

03.11.1990 ble ansvaret for kirkesaker i Kirke- og kulturdepartementet lagt til sjefen for Utdannings- og forskningsdepartementet. 01.01.1991 ble disse sakene overført til Utdannings- og forskningsdepartementet, som fikk navnet endret til Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet. Samtidig fikk Kirke- og kulturdepartementet navnet endret til Kulturdepartementet.

Statssekretær

for statsråd Kleppe, Per

Finans- og tolldepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Statssekretær

for statsråd Kleppe, Per

Finans- og tolldepartementet - Odvar Nordlis regjering

14.01.1980–04.02.1981

Til toppen