Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Gunnar Berge

Tidligere roller:

Kommunal- og arbeidsminister (A)

Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1993) - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

01.01.1993–25.10.1996

Ansvar også for samordning av nordiske samarbeidssaker.

Kommunal- og arbeidsminister (A)

Kommunaldepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

04.09.1992–31.12.1992

Ansvar også for samordning av nordiske samarbeidssaker. 04.09.1992 ble ansvaret for arbeidssakene i Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1990) lagt til sjefen for Kommunaldepartementet. 01.01.1993 ble disse sakene overført til Kommunaldepartementet, som fikk navnet endret til Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1993). Samtidig fikk Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1990) navnet endret til Administrasjonsdepartementet.

Finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

09.05.1986–16.10.1989

Til toppen