Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Hill-Marta Solberg

Tidligere roller:

Sosialminister (A)

Sosial- og helsedepartementet - Thorbjørn Jaglands regjering

25.10.1996–17.10.1997

I denne regjeringsperioden lå ansvaret for helsesaker i Sosial- og helsedepartementet under en egen statsråd i departementet.

Sosialminister (A)

Sosial- og helsedepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

24.01.1994–25.10.1996

I denne regjeringsperioden lå ansvaret for helsesaker i Sosialdepartementet hos en egen statsråd i departementet. 08.11.1993 fikk Sosialdepartementet navnet endret til Sosial- og helsedepartementet.

Til toppen