Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Kari Gjesteby

Tidligere roller:

Justisminister (A)

Justis- og politidepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

03.11.1990–04.09.1992

Statssekretær (A)

for statsråd Stoltenberg, Thorvald

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

09.03.1987–18.05.1988

Statssekretær (A)

for statsråd Holst, Johan Jørgen

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

26.02.1987–09.03.1987

Statssekretær (A)

for statsråd Frydenlund, Knut

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

21.05.1986–26.02.1987

Handels- og skipsfartsminister (A)

Handels- og skipsfartsdepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Statssekretær (A)

for statsråd Sand, Ulf Oscar

Finans- og tolldepartementet - Odvar Nordlis regjering

17.10.1979–04.02.1981

Statssekretær (A)

for statsråd Egeland, Kjølv

Kirke- og undervisningsdepartementet - Odvar Nordlis regjering

23.01.1976–27.01.1978

Personlig sekretær (A)

for statsråd Sagør, Odd

Forbruker- og administrasjonsdepartementet - Trygve Brattelis andre regjering

15.11.1974–15.01.1976

Til toppen