Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Odny Aleksandersen

Tidligere roller:

Administrasjonsminister (A)

Administrasjonsdepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

01.01.1993–07.10.1993

Administrasjonsminister (A)

Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1990) - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

04.09.1992–31.12.1992

04.09.1992 ble ansvaret for arbeidssakene i Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1990) lagt til sjefen for Kommunaldepartementet. 01.01.1993 ble disse sakene overført til Kommunaldepartementet, som fikk navnet endret til Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1993). Samtidig fikk Arbeids- og administrasjonsdepartementet (av 1990) navnet endret til Administrasjonsdepartementet.

Personlig sekretær (A)

for statsråd Skau, Bjørn

Justis- og politidepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

23.03.1981–14.10.1981

Til toppen