Sveinung Rotevatn

Nåværende rolle:

Klima- og miljøminister

Klima- og miljødepartementetErna Solbergs regjering

24.01.2020–

Tidligere roller:

Statssekretær (V)

for statsråd Elvestuen, Ola

Klima- og miljødepartementet - Erna Solbergs regjering

12.10.2018–24.01.2020

Statssekretær (V)

for statsråd Wara, Tor Mikkel

Justis- og beredskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

04.04.2018–12.10.2018

Statssekretær (V)

for statsråd Sandberg, Per

Justis- og beredskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

20.03.2018–04.04.2018

Statssekretær (V)

for statsråd Listhaug, Sylvi

Justis- og beredskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

17.01.2018–20.03.2018