Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Sylvi Listhaug

Tidligere roller:

Olje- og energiminister (Frp)

Olje- og energidepartementet (av 1997) - Erna Solbergs regjering

18.12.2019–24.01.2020

Eldre- og folkehelseminister (Frp)

Helse- og omsorgsdepartementet - Erna Solbergs regjering

03.05.2019–18.12.2019

Justis, beredskaps- og innvandringsminister (Frp)

Justis- og beredskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

17.01.2018–20.03.2018

Innvandrings- og integreringsminister (Frp)

Justis- og beredskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

03.07.2017–17.01.2018

Innvandrings- og integreringsminister (Frp)

Justis- og beredskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

06.03.2017–02.07.2017

Innvandrings- og integreringsområdet i Justis- og beredskapsdepartementet

Innvandrings- og integreringsminister (Frp)

Justis- og beredskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

01.04.2016–05.03.2017

Innvandrings- og integreringsministeren har ansvaret for politikken knyttet til innvandring, asyl og integrering.

Innvandrings- og integreringsminister (Frp)

Justis- og beredskapsdepartementet - Erna Solbergs regjering

16.12.2015–31.03.2016

Innvandrings- og integreringsministeren har ansvaret for politikken knyttet til innvandring, asyl og integrering.

Landbruks- og matminister (Frp)

Landbruks- og matdepartementet - Erna Solbergs regjering

16.10.2013–16.12.2015

Landbruks- og matministeren har ansvar for å gjennomføre regjeringens landbruks- og matpolitikk.

Til toppen