Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Ulrik Olsen

Tidligere roller:

Kommunal- og arbeidsminister (A)

Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1948) - Einar Gerhardsens tredje regjering

22.01.1955–01.09.1958

Kommunal- og arbeidsminister (A)

Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1948) - Oscar Torps regjering

19.11.1951–22.01.1955

Kommunal- og arbeidsminister (A)

Kommunal- og arbeidsdepartementet (av 1948) - Einar Gerhardsens andre regjering

20.12.1948–19.11.1951

20.12.1948 ble Kommunal- og arbeidsdepartementet opprettet, ved at saker ble overført fra Justis- og politidepartementet og Sosialdepartementet.

Til toppen