Nå øker barnetrygden

Fra 1. mai øker barnetrygden for alle barn under 18 år med 202 kroner. Utbetalingen blir da totalt 1 968 kroner per måned.

Med dette vil den årlige barnetrygden for de eldste barna være nesten 11 000 kroner høyere enn den var da regjeringen tiltrådte i 2021. Barnetrygden for barn under seks år er i samme periode økt med 3 700 kroner i året.

– Regjeringen er opptatt av å styrke barnefamiliers økonomi, og i løpet av våre år i regjering er barnetrygden økt betydelig. Det har vært en viktig prioritering for regjeringen, sammen med Sp og SV. Dette er et vesentlig større løft enn den borgerlige regjeringen som på sine 8 år brukte 3,6 milliarder kroner på å øke barnetrygden, sier barne- og familieminister Lene Vågslid.

Styrkingen av barnetrygden har kommet i tillegg til billigere barnehage og SFO. Til sammen er dette viktige løft for å styrke økonomien til barnefamilier.

Økningen på 202 kroner har en helårseffekt på nesten 2,7 milliarder kroner.