Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Endringar blant dei politiske rådgivarane

Politisk rådgivar Peder Weidemann Egseth er utnemnd til statssekretær for statsminister Erna Solberg med verknad frå 1. juli 2020.

Hannah Sumeja Atic sitt vikariat som politisk rådgivar vert avslutta, og ho er engasjert som fast politisk rådgivar for statsminister Erna Solberg med verknad frå 1. juli 2020.

 

Regjeringa er utgått frå Høgre (H), Venstre (V) og Kristeleg Folkeparti (KrF). Dei politiske rådgivarane er:

For statsminister Erna Solberg (H)
Peder Weidemann Egseth (H) – permisjon til 30.06.2020 – statssekretær frå 01.07.2020
Hannah Sumeja Atic (H) – vikar til 30.06.2020 – fast tilsett frå 01.07.2020

For næringsminister Iselin Nybø (V)
Britt Giske Andersen (V)

For barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad (KrF)
Maria Moe (KrF)

For finansminister Jan Tore Sanner (H)
Serine Jonassen (H)

For justis- og beredskapsminister Monica Mæland (H)
Kristoffer Aardal Hanssen (H)

For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)
Saliba Andreas Korkunc (H) – permisjon 28.01.–26.07.2020
Erlend Svardal Bøe (H) – vikar frå 13.01.–20.07.2020

For utanriksminister Ine Eriksen Søreide (H)
Marte Ziolkowski (H)

For arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen (H)
Embla Belsvik (H)

For distrikts- og digitaliseringsminister Linda Hofstad Helleland (H)
Maren Aasan (H)

For forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H)
Johannes Utvåg (H)

For kommunal- og moderniseringsminister Nikolai Astrup (H)
Jenny Clemet von Tetzschner (H)

For samferdselsminister Knut Arild Hareide (KrF)
Stig-Øyvind Blystad  (KrF)

For landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (KrF)
Erlend Kjærnsrød (KrF)

For utviklingsminister Dag Inge Ulstein (KrF)
Kristine Gripsgård (KrF)

For forskings- og høgare utdanningsminister Henrik Asheim (H)
Therese Eia Lerøen (H)

For kultur- og likestillingsminister Abid Raja (V)
Emma Lind (V)

For olje- og energiminister Tina Bru (H)
Erlend Jordal (H)

For klima- og miljøminister Sveinung Rotevatn (V)
Even Aronsen (V)

For fiskeri- og sjømatminister Odd Emil Ingebrigtsen
Vanja Terentieff (H)

For kunnskaps- og integreringsminister Guri Melby (V)
Lars Øye Brandsås (V)