Nye statssekretærar

Kongen har i statsråd i dag utnemnt Oddmund Løkensgard Hoel som statssekretær for forskings- og høgare utdanningsminister Ola Borten Moe.

Kristina Sigursdottir Hansen er utnemnt som statssekretær for fiskeri- og havminister Bjørnar Selnes Skjæran.

Bent-Joacim Bentzen er utnemnt som statssekretær for forsvarsminister Odd Roger Enoksen.

Aleksander Øren Heen er utnemnt som statssekretær for klima- og miljøminister Espen Barth Eide.

Gunn Karin Gjul er utnemnt som statssekretær for kommunal- og distriktsminister Bjørn Arild Gram.

Ole Henrik Krat Bjørkholt er utnemnt som statssekretær for helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol.

John-Erik Vika, Hans-Petter Aasen og Erik Sandsmark Idsøe er utnemnt som statssekretærar for justis- og beredskapsminister Emilie Enger Mehl.

 

Regjeringa er utgått frå Arbeiderpartiet (Ap) og Senterpartiet (Sp). Statssekretærane er:

For statsminister Jonas Gahr Støre (Ap)
Kristine Joy Nordenson Kallset (Ap)
Astrid Scharning Huitfeldt (Ap)
Wegard Håkon Harsvik (Ap)
Thomas Boe Hornburg (Ap)
Tale Benedikte Jordbakke (Ap)
Siri Storstein Hytten (Ap)
Anne Marie Aanerud (Sp)
Andreas Bjelland Eriksen (Ap)

For finansminister Trygve Magnus Slagsvold Vedum (Sp)
Erlend Trygve Grimstad (Sp)
Lars Erik Bartnes (Sp)
Lars Vangen (Sp)
Erling Emil Laugsand (Sp)
Lotte Grepp Knutsen (Ap)

For arbeids- og inkluderingsminister Hadia Tajik (Ap)
Maria Schumacher Walberg (Ap)
Truls Aronsen Wickholm (Ap)
Nancy Herz (Ap)

Forskings- og høgare utdanningsminister Ola Borten Moe (Sp)
Oddmund Løkensgard Hoel (Sp)

For fiskeri- og havminister Bjørnar Selnes Skjæran (Ap)
Kristina Sigursdottir Hansen (Ap)
Vidar Ulriksen (Ap)

For utviklingsminister Anne Beathe Kristiansen Tvinnereim (Sp)
Bjørg Sandkjær (Sp)

For utanriksminister Anniken Scharning Huitfeldt (Ap)
Eivind Vad Petersson (Ap)
Finn Henrik Thune (Ap)

For forsvarsminister Odd Roger Enoksen (Sp)
Bent-Joacim Bentzen (Sp)

For klima- og miljøminister Espen Barth Eide (Ap)
Ragnhild Sjoner Syrstad (Ap)
Aleksander Øren Heen (Sp)

For barne- og familieminister Kjersti Toppe (Sp)
Trine Fagervik (Sp)

For kommunal- og distriktsminister Bjørn Arild Gram (Sp)
Ole Gustav Narud (Sp)
Kjersti Bjørnstad (Sp)
Nancy Charlotte Porsanger Anti (Sp)
Gunn Karin Gjul (Ap)

For samferdselsminister Jon-Ivar Nygård (Ap)
Mette Gundersen (Ap)

For olje- og energiminister Marte Mjøs Persen (Ap)
Amund Vik (Ap)

For helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol (Ap)
Karl Kristian Bekeng (Ap)
Ole Henrik Krat Bjørkholt (Ap)

For kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap)
Gry Haugsbakken (Ap)

For næringsminister Jan Christian Vestre (Ap)
Halvard Ingebrigtsen (Ap)
Janicke Andreassen (Ap)

For kunnskapsminister Tonje Brenna (Ap)
Halvard Hølleland (Ap)
Kristina Torbergsen (Ap)

For landbruks- og matminister Sandra Konstance Nygård Borch (Sp)
Wenche Karen Westberg (Sp)

For justis- og beredskapsminister Emilie Enger Mehl (Sp)
Hans-Petter Aasen (Sp)
John-Erik Vika (Sp)
Erik Sandsmark Idsøe (Sp)
Astrid Bergmål (Ap)