Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Aimar August Sørenssen

Tidligere roller:

Statsråd i Stockholm (V)

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Johan Sverdrups regjering

05.03.1888–01.08.1888

Arbeidsminister (V)

Arbeidsdepartementet (av 1885) - Johan Sverdrups regjering

17.02.1888–05.03.1888

Statsråd i Stockholm (V)

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Johan Sverdrups regjering

15.09.1887–17.02.1888

Justisminister (V)

Justis- og politidepartementet - Johan Sverdrups regjering

26.06.1884–15.09.1887

Til toppen