Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Birger Kildal

Tidligere roller:

Statsråd i Stockholm (V)

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Francis Hagerups andre regjering

01.09.1904–11.03.1905

Finansminister og konstituert revisjonsminister (V)

Finans- og tolldepartementet - Francis Hagerups andre regjering

22.10.1903–01.09.1904

Finansminister (V)

Finans- og tolldepartementet - Francis Hagerups første regjering

15.11.1895–17.02.1898

Arbeidsminister (V)

Arbeidsdepartementet (av 1885) - Johan Sverdrups regjering

15.11.1887–17.02.1888

Justisminister og konstituert arbeidsminister (V)

Justis- og politidepartementet - Johan Sverdrups regjering

15.09.1887–15.11.1887

Statsråd i Stockholm (V)

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Johan Sverdrups regjering

15.08.1886–15.09.1887

Revisjonsminister og konstituert postminister (V)

Postdepartementet (av 1885) - Johan Sverdrups regjering

01.05.1885–01.01.1886

01.05.1885 ble Postdepartementet midlertidig gjenopprettet, ved at postsakene ble skilt ut fra Marine- og postdepartementet, som samtidig fikk navnet tilbakeført til Marinedepartementet. 01.01.1886 ble Postdepartementet nedlagt, ved at sakene ble tilbakeført til Indredepartementet.

Revisjonsminister (V)

Revisjonsdepartementet - Johan Sverdrups regjering

16.07.1884–15.08.1886

Til toppen