Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Christian Adolph Diriks

Tidligere roller:

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det andre Wedel-ministeriet og dets fortsettelse

19.09.1836–10.11.1836

Kirke- og undervisningsminister

Kirke- og undervisningsdepartementet - Det første Wedel-ministeriet

16.09.1825–19.09.1836

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Det første Wedel-ministeriet

01.01.1819–16.09.1825

Politiminister og konstituert justisminister

2. Departement (justissaker) - Det første Wedel-ministeriet

04.03.1818–01.01.1819

01.01.1819 fikk 2. Departement (justissaker) navnet endret til Justis- og politidepartementet.

Politiminister

3. Departement (politisaker) - Det første Wedel-ministeriet

15.10.1817–01.01.1819

01.01.1819 ble 3. Departement (politisaker) nedlagt. Hovedtyngden av sakene ble overført til 2. Departement (justissaker), som samtidig fikk navnet endret til Justis- og politidepartementet.

Justisminister

2. Departement (justissaker) - Det første Wedel-ministeriet

15.05.1817–15.10.1817

Politiminister og konstituert justisminister

2. Departement (justissaker) - Det første Wedel-ministeriet

15.06.1815–15.09.1816

Politiminister

3. Departement (politisaker) - Det første Wedel-ministeriet

30.11.1814–15.05.1817

Statsråd

27.11.1814–30.11.1814

Deltager i Statsrådets møte som sekretær i Riksforsamlingens konstitusjonskomite

13.08.1814–13.08.1814

Deltager i Statsrådets møte som sekretær i Riksforsamlingens konstitusjonskomite

08.07.1814–08.07.1814

Deltager i Statsrådets møte som sekretær i Riksforsamlingens konstitusjonskomite

07.07.1814–07.07.1814

Til toppen