Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Erik Brofoss

Tidligere roller:

Handelsminister og konstituert industriminister (A)

Industridepartementet (av 1947) (Departementet for industri, håndverk og skipsfart) - Oscar Torps regjering

18.05.1953–15.09.1953

Handelsminister (A)

Handelsdepartementet (av 1947) - Oscar Torps regjering

19.11.1951–02.06.1954

Handelsminister (A)

Handelsdepartementet (av 1947) - Einar Gerhardsens andre regjering

06.12.1947–19.11.1951

Finansminister (A)

Finans- og tolldepartementet - Einar Gerhardsens andre regjering

05.11.1945–06.12.1947

Til toppen