Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Helge Sivertsen

Tidligere roller:

Kirke- og undervisningsminister (A)

Kirke- og undervisningsdepartementet - Einar Gerhardsens fjerde regjering

25.09.1963–12.10.1965

Kirke- og undervisningsminister (A)

Kirke- og undervisningsdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

23.04.1960–28.08.1963

Statssekretær (A)

for statsråd Bergersen, Birger Martin

Kirke- og undervisningsdepartementet - Einar Gerhardsens tredje regjering

22.01.1955–01.12.1956

Statssekretær (A)

for statsråd Bergersen, Birger Martin

Kirke- og undervisningsdepartementet - Oscar Torps regjering

09.12.1953–22.01.1955

Statssekretær (A)

for statsråd Moen, Lars Magnus

Kirke- og undervisningsdepartementet - Oscar Torps regjering

19.11.1951–09.12.1953

Statssekretær (A)

for statsråd Fostervoll, Kaare

Kirke- og undervisningsdepartementet - Einar Gerhardsens andre regjering

11.07.1947–19.11.1951

Statsministersekretær (A)

for statsminister Gerhardsen, Einar

Statsministerens kontor - Einar Gerhardsens andre regjering

28.06.1947–11.07.1947

Til toppen