Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Johan Collett Falsen

Tidligere roller:

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.08.1878–02.09.1879

I embetet til sin død 02.09.1879.

Statsråd i Stockhom

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.08.1877–15.08.1878

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.10.1874–15.08.1877

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.09.1873–15.10.1874

Indreminister

Indredepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.09.1872–15.09.1873

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.10.1871–15.09.1872

Marine- og postminister

Marine- og postdepartementet - Frederik Stangs ministerium

15.08.1871–15.10.1871

Statsråd i Stockholm

Statsrådsavdelingen i Stockholm - Frederik Stangs ministerium

15.07.1870–15.08.1871

Justisminister

Justis- og politidepartementet - Frederik Stangs ministerium

01.02.1870–15.07.1870

Til toppen