Jens Frølich Holte

Nåværende rolle:

Statssekretær (permisjon)

for statsråd Søreide, Ine M. Eriksen

UtenriksdepartementetErna Solbergs regjering

01.10.2020–

Tidligere roller:

Statssekretær (H)

for statsråd Søreide, Ine M. Eriksen

Utenriksdepartementet - Erna Solbergs regjering

22.01.2019–30.09.2020

Statssekretær (H)

for statsråd Astrup, Nikolai Eivindssøn

Utenriksdepartementet - Erna Solbergs regjering

17.01.2018–22.01.2019

Statssekretær (H)

for statsråd Røsland, Marit Berger

Utenriksdepartementet - Erna Solbergs regjering

20.10.2017–17.01.2018

Konstituert statssekretær (H)

for statsråd Solvik-Olsen, Ketil

Samferdselsdepartementet - Erna Solbergs regjering

28.04.2017–23.07.2017

Konstituert statssekretær (H)

for statsråd Helgesen, Vidar

Klima- og miljødepartementet - Erna Solbergs regjering

29.01.2016–12.02.2016

Politisk rådgiver (H)

for statsråd Helgesen, Vidar

Klima- og miljødepartementet - Erna Solbergs regjering

16.12.2015–20.10.2017

Politisk rådgiver (H)

for statsråd Sundtoft, Tine

Klima- og miljødepartementet - Erna Solbergs regjering

01.01.2014–16.12.2015

Politisk rådgiver (H)

for statsråd Sundtoft, Tine

Miljøverndepartementet - Erna Solbergs regjering

16.10.2013–31.12.2013