Aktiver Javascript i din nettleser for en bedre opplevelse på regjeringen.no

Johan Jørgen Holst

Tidligere roller:

Utenriksminister - permisjon (A)

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

17.12.1993–13.01.1994

I embetet til sin død 13.01.1994.

Utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

02.04.1993–17.12.1993

Forsvarsminister (A)

Forsvarsdepartementet - Gro Harlem Brundtlands tredje regjering

03.11.1990–02.04.1993

Forsvarsminister og konstituert utenriksminister (A)

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

26.02.1987–09.03.1987

Forsvarsminister (A)

Forsvarsdepartementet - Gro Harlem Brundtlands andre regjering

09.05.1986–16.10.1989

Statssekretær (A)

for statsråd Frydenlund, Knut

Utenriksdepartementet - Gro Harlem Brundtlands første regjering

04.02.1981–14.10.1981

Statssekretær (A)

for statsråd Frydenlund, Knut

Utenriksdepartementet - Odvar Nordlis regjering

15.10.1979–04.02.1981

Statssekretær (A)

for statsråd Hansen, Rolf

Forsvarsdepartementet - Odvar Nordlis regjering

28.01.1976–08.10.1979

Til toppen